Bulut Tabanlı ERP ve Faydaları – E-Fatura E-Arşiv ve Ön Muhasebe Programı
Giriş Ücretsiz Deneme

Bulut Tabanlı ERP ve Faydaları

Bulut tabanlı ERP, kullanıcıların internet üzerinden Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) yazılımına erişmesini sağlayan bir hizmettir. Bulut tabanlı ERP’nin başlangıç maliyetleri çok düşüktür, çünkü bilişim kaynakları kurumlar tarafından önden satın alınarak kurum içerisinde tutulmaz, son derece gelişmiş güvenlik altyapısına sahip barındırma merkezlerinde tutulmaktadırlar. Bu sebeple kuruma ERP programı dışında ekstra bir maliyet çıkmamaktadır. Ayrıca bulut tabanlı ERP şirketlerin kritik uygulamalarına herhangi bir yerden diledikleri zaman ulaşabilmelerine imkan tanımaktadır.

Bulut tabanlı ERP maliyetleri birçok yönden azaltmaktadır. Donanım ve veri sunucuları gibi tüm bilişim altyapısına yapılacak  yatırımlara gerek kalmamaktadır. Bilgi teknolojileri desteğinin veri merkezi tarafından sağlanması sebebi ile destek hizmetleri azalır. Bu durum hem maliyete hem de sorunlara karşı hızlı çözüm elde edilebilmesini sağlamaktadır. Güncel güvenlik teknolojisine sahip ortamlarda saklanması nedeni ile kurum içerisinde tutulan sistemlere göre daha güvenli olup saldırı risklerini en aza indirgemektedir.

Devamlı olarak yedeklenen veriler ve hazır bir acil durum planı sayesinde kullanıcılara güvenli bir kullanım sağlar. Kullanıcı ortamı veya cihazlarına, donanım ve yazılım kurulumu gerekmemesinden dolayı bulut tabanlı ERP sistemi avantajlarına çabuk ulaşım sağlanır. Bu yapı daha güvenli bir iş devamlılığını ortaya çıkarır.  Sisteme herhangi bir noktadan erişim sağlanması sebebi ile  şirketin coğrafi olarak genişlemesini ve farklı konumlara donanım ve yazılım yatırımı yapma gereğini ortadan kaldırarak gelişimi yüksek ve maliyeti düşük olmasını destekler.