E-Faturaya geçmek için 13 neden! – E-Fatura E-Arşiv ve Ön Muhasebe Programı
Giriş Ücretsiz Deneme

E-Faturaya geçmek için 13 neden!

E-Fatura - harmonQ
 1. E-Arşiv derdinden kurtulun

  1 Temmuz 2022 itibari ile 2.000 TL ve üzeri faturaların ve bazı sektörlerin faturalarını e-belge olarak düzenlenme zorunluğu geldi.
  E-Arşiv fatura mi kağıt fatura mı kesmeliyim karmaşasından kurtulmanın en güzel ve rahat yolu e-faturaya geçmektir.

 2. E-Fatura’ya geçmenin rahatlığı nedir?

  • Öncelikli olarak 10 yıl faturalarınız elektronik ortamda sizin için saklanır
  • E-Arşiv takibi yapmaktan kurtulursunuz
  • Alış ve Gider faturalarınız da elektronik ortamda gelir ve saklanır
  • harmonQ.com gibi web ve mobilde çalışan bulut sistemleri kullanarak her yerden faturalara, stoklara ve ön muhasebe kayıtlarınıza erişebilirsiniz
  • Takip kolaylığı ve kafa rahatlığı için dijitalleşmenize kolaylık sağlar … gibi bir sürü rahatlık…
 3. Zamandan tasarruf edin

  E-fatura ile faturalama sürecinde gereksiz birçok iş yükü ortadan kalkar. Online e-fatura yazılımları kullanarak hem siz hem de müşteriniz rahat eder. Zamandan tasarruf edilmiş olur.

 4. Maliyetleri azaltın

  Kağıtsız faturalandırma ile kağıt veya posta ücreti ödemeniz gerekmez. Ayrıca PDF’leri e-posta ile göndermek yerine e-fatura ile zamandan tasarruf ederek çalışma süresinden tasarruf edersiniz. Bunun yerine size değer katan başka işlerle uğraşın. Hepimiz zamanın para olduğunu biliyoruz!

 5. Hataları azaltın

  Manuel girişi en aza indirerek, hatalar ve yazım hataları azalır. Faturanızı kargoda veya posta ile göndermenize gerek kalmaz. Ve kaybolma diye bir risk ortadan kalkar.

 6. Daha iyi müşteri hizmeti sunun

  Müşterinizin istediği platforma e-fatura alması daha uygundur. Kağıt fatura yerine e-fatura almak, işlem maliyetlerinde %90’a varan tasarruf sağlıyor. Müşteriniz de rahat edecek ve memnuniyet düzeyi artacaktır. Dijitalleştiğinizi gören müşterinin size güveni artacaktır.

 7. Daha hızlı ödeme alın

  E-fatura müşterilere daha hızlı ulaşacak ve öncelikli olacaktır. Ayrıca, elektronik fatura ödemek için daha az çaba ve zaman gerektirir. Bu nedenle, müşteri büyük olasılıkla daha hızlı ödeme yapacaktır.

 8. Kağıt tüketimini azaltın

  Belgeleri elektronik olarak göndermek mümkünken neden kağıt gibi kaynakları boşa harcıyoruz? Ağaçlarımıza ve doğaya sahip çıkalım!

 9. Faturaları takip etmeyi kolaylaştırın

  Faturanın gönderildiğinden ve alındığından emin olacaksınız. Elektronik olarak her yerden erişebilirsiniz. Aynı zamanda arşiv derdinden kurtulacaksınız. 10 yıl sizin için entegratörler bu belgeleri saklayacak.

 10. Faturalama sürecinde kontrol sağlayın

  Çevrimiçi faturalama yazılımı kullanıyorsanız, her şey herhangi bir cihazdan herhangi bir yerden erişilebilen tek bir platforma kaydedilir. Otomatikleştirilmiş raporlar ve analizler aracılığıyla faturalandırmanıza ilişkin bir genel bakış elde edin.

 11. Özelleşin ve Dijitalleşin

  Dijitalleşerek farkınız olsun. Aynı zamanda sizi özelleştirecek ve geliştirecektir.

 12. Artan veri bütünlüğü

  E-faturalar sahte fatura riskini azaltacaktır. E-faturaların gerçekliği otomatik olarak doğrulanır. Bu sayede veri bütünlüğü sağlanmış olur.

 13. Artık herkes yapıyor

  E-fatura, özellikle e-ticaret dünyasında standart hale geldi. Çünkü müşterilerinizin talep edeceği gibi, eninde sonunda yapmak zorunda kalacaksınız. Aslında, bazı şirketler başka bir biçimde fatura almayı zaten reddediyor.
  Stok Takibinden, Ön Muhasebeye, müşteri ilişkileri ve hatta muhasebecinize kadar tüm temel iş fonksiyonlarınızı birleştirerek iş verimliliğinin nasıl artacağını göreceksiniz.

Tüm bu fonksiyonlara harmonQ.com‘a ücretsiz üye olarak erişebilirsiniz.

E-Fatura Mevzuatı: https://ebelge.gib.gov.tr/efaturahakkinda.html